1xbet cryptocurrency

Kryptomena konečne aj u stávkovej kancelárie 1xbet

1xbet kryptomena

Stávková kancelária 1xbet ponúka svojim hráčom tiež jedinečnú možnosť realizovať platby za pomocou kryptomen. Ako to prebieha a prečo sa oplatí to vyskúšať?

Zoznam podporovaných kryptomen:

Bitcoin

litecoin

Dogecoin

dash

Ethereum

Monera

Zcash

GameCredits

NEM

Bytecoin

Sibcoin

DigiByte

Bitcoin Gold

QTUM

SRATIS

Ripple

TRON

BitShares

Aké výhody majú platby v kryptoměnách

Výhody stávkovania u 1xbet vyplývajú predovšetkým zo všeobecných vlastností kryptomen. Platbu možno realizovať rýchlo, cca v piatich minútach. Rovnako je úplne bezpečná, pretože nezdieľate žiadne citlivé informácie. Na rozdiel od iných metód zostávajú kryptomeny úplne anonymné.

U 1xbet možno odporučiť primárne platby Bitcoin, pretože ide o kryptomenu, ktorá je najstaršou, má už vybudovanú silnú pozíciu a je dostatočne stabilná. Hodnota Bitcoin navyše stúpa a možno predpokladať, že sa v ňom ukrýva výrazný potenciál.

K tomu, aby ste si mohli týmto spôsobom vložiť peniaze, potrebujete vlastný účet. Ďalej už sa hranie s kryptomenami z pohľadu stávkových kancelárií nelíši od bežnejších platobných metód. Stačí si tak dobiť požadovanú sumu a platbu potvrdiť.


Kryptomena a legislatíva

Kryptomeny sa napríklad v SR nepovažujú za platobný prostriedok ako iné meny. Podobne je na tom väčšina štátov, výnimkou je napríklad Švédsko. Z toho môžu za určitých okolností hráči ťažiť.

Rozhodne by sme totiž mohli tvrdiť, že hra hraná s vkladom v kryptoměnách úplne nespĺňa definíciu hry hazardnéj. A práve to je veľmi silným argumentom vzhľadom k tomu, že aktuálne zrovna v Slovenskej republike prebiehajú stále intenzívnejšie snahy o reguláciu celého biznisu.


Kryptoměnová peňaženka Skrill

Na narastajúcu popularitu kryptomen reaguje tiež obľúbená internetová peňaženka Skrill. Tá na trh prišla s vlastnou peňaženkou umožňujúci kryptomeny nakupovať a predávať. A aj v tomto smere bohužiaľ na užívateľa doľahla regulácie zo strany štátu. Tentokrát ale kvôli kryptoměnám ako takým. Smolu tak majú záujemcovia z Ruska alebo USA, ktorým sa táto možnosť neponúka.

Nevýhody platby v kryptoměnách

Kryptomeny charakterizuje vysoká volatilita čiže rozpätie kurzu (zjednodušene vysvetlené teda to, ako prudké sú cenové výkyvy daného aktíva). Ich hlavnou myšlienkou je decentralizácia, nad kryptomenou pôvodne nemala hlavne dozerať žiadna autorita v podobe vlády či banky. Tým sa malo zabrániť jej ovplyvňovani, možnosti ju sfalšovať atď.

A práve táto výhoda sa tak skoro premenila na hlavný problém, ktorý sa s digitálnymi menami spája. Niektoré štáty, ako už bolo povedané, prikročili k ich obmedzeniu, pretože je skrátka kvôli ochrane investorov nutné vniesť do pôvodne úplne nekontrolovateľného svojbytného ekosystému určité pravidlá. Proces ustálenie však zrejme bude ešte veľmi dlhý.