Anfield opäť dokazuje zrkadlo, ktoré odráža najškaredšie zlyhania Arsenalu

Nastala prinajmenšom istá tvrdohlavosť a odhodlanie, čoho príkladom je neskorý cieľ Lucasa Torreiru, ale obnova Arsenalu má ešte čo robiť. V prvom polčase boli chvíle, z toho tri, keď sa dokonca zdalo, že je možné, že by sa Arsenal mohol ujať vedenia. Problémom však bolo nastavenie, ktoré tak akceptovalo nadradenosť Liverpoolu, aby bolo všetko nevyhnutné, aby nakoniec podľahli. Mohamed Salah zapne štýl, keď smrtiaci Liverpool uvidí Arsenal. Prečítajte si viac

Hraním diamantu v stred poľa, Unai Emery v skutočnosti odovzdal boky útočným výpadom najlepšej dvojice útočných krajných obrancov Premier League Trenta Alexander-Arnolda a Andy Robertsona.

Do istej miery to svedčí o rozmanitosť hrozieb, ktoré Liverpool predstavuje.Ako zdôraznil Pep Guardiola, pravdepodobne na svete neexistuje strana, ktorá by útočila s takou zúrivosťou a takým rozsahom možností z úzkych pozícií. Obzvlášť vzhľadom na to, ako Mohamed Salah a Sadio Mané zaťahujú vnútrozemie, je pochopiteľné, že opačná strana cíti potrebu prevýšiť sa v centrálnych oblastiach.

To však nevyhnutne znamenalo Alexander-Arnold a Robertson, v minulej sezóne medzi nimi 23 asistencií , mali veľa majetku. A to znamenalo veľa lôpt do krabice. Znovu a znovu sa blýskali krížom cez bránu. David Luiz alebo Sokratis Papastathopoulos znova a znova čistili alebo vyrábali bloky.Možno bolo v pláne udržať Brazílčana tak zaneprázdneného, ​​že ho Sportingbet SK nemohli rozptyľovať myšlienky na slávnych súperov v strede poľa, sedieť tak hlboko, aby nemusel premýšľať teritoriálne – čo Mark Schwarzer, jeho bývalý spoluhráč z Chelsea, zdôraznil ako zraniteľnosť skôr v týždni – ale mohol pokračovať v bojoch v dueloch, ktoré mu chutia.

Arsenal vydržal dlhšie ako v ktorejkoľvek inej hre na Anfielde od ich remízy 2: 2 v roku 2014, ale vždy išlo o to, že praskli by. Druhé čisté konto sezóny, ktoré do konca augusta presiahlo celkovú hodnotu minulej sezóny, sa nikdy nezdalo pravdepodobné. Napokon sa kríž, najmä proti tímu s kvalitou doručenia Liverpoolu, stretne s čelom a určite áno, krátko pred polčasom.Otvárač Joëla Matipa pochádzal z pravého rohu, 22. centr Liverpool nazbieral v úvodnej 41. minúte, 19. z krajného obrancu a 12. z Alexander-Arnold.

Lekcia je spravodlivo povedať, nebol naučený. Arsenal vyšiel na druhý polčas v rovnakom tvare a do troch minút opäť inkasoval. Alexander-Arnold bol opäť ponechaný absurdne izolovaný asi 10 metrov pred šestnástkou a mal čas zmerať svoju prihrávku na Roberta Firmina. Prudká prihrávka za roh postavila Salaha za Davida Luiza, ale nie dosť dozadu, aby ho Brazílčan nedokázal chytiť za tričko a pripustiť penaltu.

David Luiz je zvedavý hráč, ktorého dary a chyby sú rozsiahly aj zjavný.Radosť, s akou jeho podpis pozdravili Emiráty, sa aspoň čiastočne zrodila z poznania, že jeho prítomnosť znamenala koniec pre Shkodrana Mustafiho, ktorého dôvera ku koncu minulej sezóny bola takmer rovnako naštrbená ako jeho vzťahy s priaznivcami. Tí, ktorí mali pochybnosti, by sa tým však nedali ubezpečiť.

Možno, že jeho výkon nebol ničím neočakávaným: stredopoliar sa ako 17-ročný premenil na tretieho stredného obrancu vo Vitórii v Salvadore, nikdy vyzeral vo dvojici pohodlne. Jeho tendenciou bolo vždy vrhať sa pri hľadaní lopty a práve táto chyba priniesla tretieho.Nebola to tak ľahkosť, s akou Salah preskočil, čo vyvolalo obavy, ako skutočnosť, že to urobil na ľavej kontaktnej čiare asi 10 metrov vo svojej vlastnej polovici.

Predsezónny optimizmus Arsenalu nemusí byť nevyhnutný úplne zhasli, ale išlo o kárajúcu lekciu o tom, kde v súčasnosti stoja. Aspoň cesta na Anfield je už začiatkom tohto roka.