Lewis Hamilton vyhráva Veľkú cenu Mexika, musí si však počkať na titul

Zvládol to navyše s poškodením, ktoré utrpel v úvodnom kole, a napriek tomu, že v polovici závodu vyjadril pochybnosti, že by sa to dalo zvládnuť, vyzeral takmer bez námahy.

Napriek tomu to neurobil sám. S Peterom Bonningtonom, Hamiltonovým obvyklým závodným inžinierom, ktorý nebol zo zdravotných dôvodov, musel nastúpiť jeho náhradník Marcus Dudley, ktorý zosadil klapku vedľa Doma Riefstahla, ktorý sa presťahoval do role výkonného inžiniera na trati. Popravili s nadšením a budú ešte raz strieľať, keď Hamilton určite uzavrie titul na GP USA.

Výsledok po boku jeho tímu skutočne zasiahol domov. “Tento týždeň to bola emotívna horská dráha,” uviedol Hamilton. „Bono [Bonnington] neprichádza a je v Mexiku, čo je 22Bet bonus veľmi, veľmi ťažké preteky vyhrať. Nečakali sme, že vyhráme, to je isté.Vždy to cíti nové, zakaždým iná cesta, iné emócie. “

Nezaujal ho ani pečať titulu. „Nevadí mi to, milujem preteky a jazdím po nich naraz,“ uviedol.

Pretože Mercedes očakáva, že bude mať problémy, Ferrari vyzerá na dlhých rovinách strašidelne a Red Bull je tiež veľmi silný v riedkom vzduchu Mexico City bola výhra určite väčšia, než v akú mohol Hamilton dúfať. Teraz vedie Bottasa o 74 bodov, z 78 je k dispozícii z posledných troch stretnutí. Náskok 52 bodov po Austinovi bude stačiť. Ôsme alebo lepšie miesto v Texase a titul bude pre Hamiltona bez ohľadu na to, kde Bottas skončí.

V pretekoch, kde bola rozdielna stratégia, sa alternatívne plány Ferrari pre oboch ich jazdcov nevyplácali.Za Scuderiu bol druhý Sebastian Vettel, štvrtý bol jeho tímový kolega Charles Leclerc. Alexander Albon bol piaty za Red Bull so svojím tímovým kolegom Maxom Verstappenom na šiestom mieste.

Mercedes prišiel na stretnutie s vedomím, že v Mexiku by mali ťažkosti. Keď to však malo význam, dokázali otočiť stoly obom svojim 22Bet súperom, a to s Hamiltonovou 83. výhrou v kariére. Je to jeho druhé v Mexiku, v tejto sezóne dosiahol 10 víťazstiev, čo je o sedem viac ako jeho najbližší rival Bottas. V úvodných chvíľach sa to takmer všetko pokazilo. Leclerc držal svoj náskok od tyče dlhým potiahnutím dole, aby otočil jednu, ale Hamiltona Vettel vytlačil vedľa, keď Verstappen vyšiel dovnútra. Holanďan a Hamilton boli v zákrute dva na koleso, krátko sa dotkli a obaja stratili miesta, ktoré museli preťať roh troch.Hamilton utrpel poškodenie zadného podlažia svojho auta, ktoré ho stálo stabilitu a prinútilo ho prispôsobiť svoj štýl jazdy.

Leclerc zostal vpredu a užíval si chladiace výhody behu na čistom vzduchu, keď začali stratégovia v padoku volanie. Ferrari ho najskôr poslalo do boxov, aby kryl Albona, vzal strednú pneumatiku a zaviazal sa k závodu na dve zastávky. F1: Lewis Hamilton vyhral Veľkú cenu Mexika – ako sa to stalo! Čítať viac

Hamilton a Vettel však zostali mimo. Hamilton prišiel v 24. kole, vzal tvrdú pneumatiku a s ňou možnosť jediného zastavenia. Vettel však trval na tom, že môže ísť ešte dlhšie, a urobil tak aj Bottas. Fín nakoniec nastúpil v 36. kole a Vettel o jedno kolo neskôr.Oveľa ďalej, čo musel na svojich pneumatikách, musel Hamiltona tím ubezpečiť, že sa dostane k vlajke.

Po uzavretí prvých zastávok viedol Leclerc, ale musel opäť zastaviť, pred Hamiltonom „Albon, Vettel a Bottas, ale Vettel mal čerstvejšiu gumu. Keď Leclerc išiel opäť do boxov, Hamilton sa ujal vedenia. Keď sa odohrali alternatívne stratégie, nasledovala fascinujúca druhá polovica. Vettel a Bottas získavali Hamiltona, o 46 sekúnd poklesli o 46 a Leclerc tlačil zo štvrtého.

Čelnú štvorku delilo po sebe šesť sekúnd a 15 kôl. Výsledok bol stále vyrovnaný. Nakoniec však Hamilton vyvinul kontrolu nad železom vpredu a udržal odstup na Vettela.

Svoje pneumatiky zvládol na výbornú, rovnako ako Mercedes zvládol jeho závod vynikajúco.